Nowy numer 24/2021 Archiwum

Noc z Jezusem w Białogardzie

Radosne uwielbienie i cicha adoracja do świtu - taką propozycję ma grupa Odnowy w Duchu Świętym na andrzejkowy wieczór.

Grupa z białogardzkiej parafii św. Jadwigi zaprasza, by noc z 29 na 30 listopada spędzić przed Najświętszym Sakramentem.

- To nasze dziękczynienie za kończący się rok liturgiczny i przygotowanie do wejścia w nowy - mówi Danuta Kosmowska, liderka grupy „Jezus Ukrzyżowany”.  

Czuwanie organizowane jest od kilku lat. Przychodzą na nie wierni ze wszystkich białogardzkich parafii. Niektórzy biorą udział w uwielbieniu do północy, nie brakuje jednak i takich, którzy przed Najświętszym Sakramentem na cichej modlitwie trwają do świtu.

- To zupełnie inna noc niż wszystkie w roku. Jest czas, żeby się wymodlić, pomilczeć, poczytać, a nawet podrzemać przy Panu Jezusie. Przychodzimy do Niego z naszymi sprawami osobistymi, modlimy się za inne wspólnoty, za tych, którzy śpią, gdy my czuwamy, za tych, którzy do kościoła jeszcze nie trafili. Omadlamy całe miasto - dodaje D. Kosmowska.

Czuwanie odbędzie się w kościele pw. św. Jerzego na ulicy Świdwińskiej 3a. Rozpocznie je Msza św. o godz. 18. Potem zaplanowane jest uwielbienie z rozważaniami, zaś od północy adoracja z modlitwą osobistą. Zakończenie Eucharystią o godz. 7.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama