Nowy numer 50/2019 Archiwum

Męskie ekstremalne wejście w Adwent

Podobnie jak w poprzednich latach, panowie spędzą przełom starego i nowego roku kościelnego na nocnej wędrówce do serca diecezji.

Wzorem poprzednich lat organizatorzy zapraszają na I niedzielę Adwentu do koszalińskiej katedry. O świcie, razem z biskupem diecezjalnym, będą rozpoczynać nowy rok w Kościele.

Wcześniej zejdą się do katedry na pierwszą Mszę w nowym roku kościelnym z kilku miejsc diecezji. Wyruszą w sobotę 30 listopada: ze Świętej Góry Polanowskiej o godz. 18, z Bobolic o godz. 17, z podkoszalińskiego Iwięcina o godz. 23.

- Po co jest ta droga? Hartuje ducha. Jesteśmy realistami. Mocno zaczynamy Adwent, co nie znaczy, że nie zdarzy nam się upaść po drodze. Ale może dzięki temu wysiłkowi będziemy mieć większą moc do dźwigania się z upadków, pokonywania choćby swoich fizycznych ograniczeń? - mówi ks. Jerzy Bąk, duszpasterz męskiego środowiska i przewodnik trasy z Góry Polanowskiej. -  Być może w tej wędrówce pojawia się element ludzki - chęci zmierzenia się, sprawdzenia. Ale to przez kilometr, może dwa. 42 kilometry to naprawdę dużo czasu, żeby podważyć swoje ego. Ta droga polega chyba na tym, że widzimy swoją małość i zależność od Pana Boga - zaprasza.

Celem męskiego przejścia jest koszalińska katedra, w której w niedzielę o 5.00 rano sprawowana będzie Msza św.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama