Nowy numer 50/2019 Archiwum

Mały gest, wielka radość dawania. Akcja w Jastrowiu

Gipsowe anioły to więcej niż prezent. Dla osób chorych, starszych i samotnych to miły gest pamięci. Dla dziewcząt z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego własnoręcznie wykonane podarunki to szkoła wrażliwości.

Żeby przygotować tę niespodziankę czwórka podopiecznych jastrowskiego MOW-u pracowała rzetelnie przez dobry miesiąc. Gipsowe odlewy trzeba było pieczołowicie pomalować i ładnie zapakować. Kiedy zostały wypisane kartki z życzeniami można już było przekazać je do adresatów.

- Chciałyśmy sprawić świąteczną radość osobom, które może nie mają nikogo, nikt im nie da prezentu. To taki nasz mały gest – mówią dziewczyny.

Blisko pół setki aniołów, razem z życzeniami trafi za pośrednictwem ks. Andrzeja Wachowicza, proboszcza jastrowskiej parafii św. Michała Archanioła, do osób chorych i samotnych ze wspólnoty parafialnej.

Mały gest, wielka radość dawania. Akcja w Jastrowiu   Dziewczęta razem z katechetką przygotowały blisko pół setki upominków. MOW Jastrowie

Ale ta akcja działa w dwie strony.

- Podczas pracy było sporo czasu, żeby rozmawiać z dziewczętami o wrażliwości, o konieczności otwierania oczu na potrzebujących pomocy i życzliwego gestu. Nie mam wątpliwości, że udało się poruszyć serca – mówi Joanna Janiszewska.

- Dziewczyny pochodzą z różnych środowisk, mają za sobą bardzo trudną historię życia, są poranione, pogubione. Pokazanie im, że można bezinteresownie poświęcić swój czas dla innego człowieka jest bardzo ważne. Mają też okazję, niekiedy po raz pierwszy w życiu, poczuć się dumne z siebie, dowartościowane – dodaje katechetka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama