GN 47/2020 Archiwum

Świeca, która tworzy polską Wigilię

Od 26 lat jest obecna na wigilijnych stołach Polaków. W parafiach rozpoczęła się dystrybucja świecy Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, obchodzone jest w tym roku pod hasłem "Świeca, która tworzy polską wigilię".

To już 26. edycja akcji, w której Caritas – w czasie oczekiwania na narodziny Dzieciątka Jezus – przypomina o trosce skierowanej do dzieci i młodzieży. Symbolem tej troski jest świeca, której płomień towarzyszy rodzinom na świątecznych stołach.

– To ważne przedsięwzięcie, bo środki finansowe pozyskane w ramach sprzedaży świec na stół wigilijny w 80 proc. zostają w parafiach – mówi ks. Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezji. – Tą kwotą dysponują Parafialne Zespoły Caritas przeznaczając je na akcje dedykowane dzieciom w swoich miejscowościach: ferie zimowe, kolonie letnie, wycieczki, zajęcia w parafii, wyjścia do ośrodków kultury i rozrywki.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom to akcja pod patronatem Caritas Polska. Nowością jest to, że 10 groszy z każdej sprzedanej świecy przekazane będzie na misje, konkretnie na pomoc dzieciom w Wenezueli, która jest dotknięta kryzysem humanitarnym..

Na polskie stoły trafi w tym roku ok. 2 miliony charytatywnych świec wigilijnych, zaś do rąk diecezjan - 50 tys.

Świeca Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, będąca symbolem pomagania jest także znakiem rozpoznawczym kampanii „Polska pomaga” realizowanej przez Caritas Polska wraz z Telewizją Polską.

Do kampanii dołączają także Kościoły ewangelicko-augsburski, prawosławny i ewangelicko-reformowany. Patronem medialnym kampanii jest Gość Niedzielny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama