Nowy numer 38/2021 Archiwum

W mikołajki podziel się z ubogimi. Caritas zaprasza na świąteczną zbiórkę żywności

W piątek i sobotę odbędzie się świąteczna zbiórka żywności "Tak, pomagam!". Produkty złożone u wolontariuszy posłużą do przygotowania paczek świątecznych dla ubogich oraz wigilii.

Już po raz 17. Caritas zaprasza na świąteczną zbiórkę żywności. Akcja odbędzie się 6 i 7 grudnia w sklepach sieci Biedronka, Polo Market, Lewiatan, Lidl, Kaufland, Tesco, łącznie w 80 placówkach handlowych.

Jak informuje Mateusz Kaczmarek, koordynator Caritas, z produktów powstaną paczki, które jeszcze przed Bożym Narodzeniem trafią do potrzebujących wsparcia parafian, a także do uczestników wigilii dla ubogich i bezdomnych w koszalińskim Domu Miłosierdzia Bożego czy innych wigilii, organizowanych przez Caritas.

W wielu parafiach ustawione są kosze na produkty żywnościowe przeznaczone dla ubogich rodzin. Doroczna kampania Caritas „Tak, pomagam!” ma szerszy zakres – dociera również poza parafie. – To szansa na poruszenie serc ludzi, którzy doceniają działalność charytatywną Kościoła Katolickiego i chcą do tych działań dołączyć – powiedział Mateusz Kaczmarek.

Podczas bożonarodzeniowej zbiórki wolontariusze będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki. W przypadku bezdomnych lepiej sprawdzą się półprodukty, ponieważ mało kto z nich będzie w stanie wykorzystać mąkę lub ryż. Dobrym wyborem są także konserwy. Można też składać do koszy produkty chemiczne.

Jeśli ktoś ma wątpliwości, co kupić, może o to zapytać wolontariuszy tuż przed dokonaniem zakupów. Będą obecni w sklepach wskazanych sieci – w Biedronce w godz. 15–21 w piątek oraz 9–20 w sobotę, zaś w innych – w podobnych godzinach.

Zbiórka odbędzie się na terenie całej diecezji. Podejmie ją 35 parafii z całej diecezji, m.in. z Koszalina, Kołobrzegu, Słupska, Piły, Szczecinka, Miastka, Drawska Pomorskiego, Złocieńca, Sianowa, Mielna, Barwic.

Każdorazowo w akcji zbierania żywności uczestniczy w Polsce około 20 tys. wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas, zaś w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej – ok. 400.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama