Nowy numer 09/2020 Archiwum

Przytulić się do Jezusa. Nocne czuwanie w Kołobrzegu

- Sobotnia noc spędzona w najlepszym towarzystwie - mówią z uśmiechem uczestnicy dwunastogodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu w Kołobrzegu.

Kołobrzeska grupa Odnowy w Duchu Świętym "Metanoia" zaprosiła mieszkańców miasta na nocne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem.

- To taka noc, kiedy Jezus przychodzi do nas, nie my do niego, do kościoła - mówi ze uśmiechem Krzysztof Ukleja.

Ze względów organizacyjnych i logistycznych łatwiej bowiem zamienić na kaplicę salkę, w której spotyka się grupa, niż otwierać na noc bazylikę. - Pewnie potrzeba by było więcej osób do ochrony bazyliki, niż jest nas czuwających - przyznaje lider wspólnoty "Metanoia".

Przytulić się do Jezusa. Nocne czuwanie w Kołobrzegu   Do rana przez cały czas przy Jezusie było kilkanaście osób. Krzysztof Ukleja

Choć na czuwaniu nie ma tłumów, nie brakuje osób, które chcą w ten sposób spędzić noc.

- Nie wiem, jak mają inni, ale ja jestem strasznie zabiegany, w ciągu dnia pracuję, załatwiam różne rzeczy. Doskwiera mi to, że spędzam tak mało czasu na adoracji. Sobotnia noc to taki czas, kiedy nie mam już żadnych wymówek. Można zrezygnować z tych drobiazgów, które zwykle się robi, i przytulić się do Jezusa - dodaje K. Ukleja.

Kołobrzeska "Metanoia" zamierza organizować nocne, dwunastogodzinne adoracje raz na kwartał. Następna noc z Panem Jezusem zaplanowana jest na marzec.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama