Tym razem w konkursie bierze udział ponad 500 wykonawców z całej diecezji. Przesłuchania odbywają się w Koszalinie i w Pile.
Konkurs organizują wspólnie II Liceum Ogólnokształcące im. Wł. Broniewskiego w Koszalinie oraz Wydział Katechetyczny Kurii Biskupiej.
Przez pierwsze dwa lata impreza miała charakter międzyszkolny, jednak spore zainteresowanie ze strony wykonawców sprawiło, że jej formuła została poszerzona. Koszalińskie liceum zaprosiło do włączenia się w organizację kurię biskupią i konkurs zyskał rangę diecezjalnego.
- Doceniam rzeczy, które są wartością. Uważam, że taką wartością jest tradycja. Śpiewanie kolęd jest czymś tak pięknym, że warto zrobić wszystko, aby tę tradycję podtrzymać. Jeżeli dzisiaj kolędy śpiewają dzieci i młodzież, to w przyszłości będą to robiły także ich dzieci. Społeczeństwa bez tradycji przeżywają wewnętrzny kryzys. Musi istnieć coś, co tworzy wspólnotę. Dlatego nasza szkoła angażuje się w ten konkurs. Nie do końca akceptujemy tzw. nowoczesność rozumianą jako brak poszanowania tradycji - mówi Wiktor Kamieniarz, dyrektor II LO w Koszalinie.
W poniedziałek 9 grudnia przesłuchania w ramach konkursu odbyły się w liceum salezjańskim w Pile. 11 i 12 grudnia wykonawcy rywalizują w auli II LO w Koszalinie.
Konkurs finałowy oraz koncert laureatów odbędą się 6 stycznia w kościele pw. św. Wojciecha w Koszalinie.
Patronem medialnym imprezy oraz fundatorem jednej z nagród jest koszalińsko-kołobrzeska redakcja "Gościa Niedzielnego".