Nowy numer 2/2021 Archiwum

Suliszewo. Kolędy jak zaproszenie do kościoła

Zanim zaprezentują się w "Szansie na sukces" Gosia i Bartek Michalczykowie wyśpiewali dla sąsiadów najpiękniejsze kolędy i utwory bożonarodzeniowe.

Na koncert w świątecznym klimacie do kościoła pw. Chrystusa Króla w Suliszewie zaprosili sołtys oraz rady: sołecka i parafialna. Wykonawcami zaś było utalentowane wokalnie małżeństwo, Gosia i Bartek Michalczykowie.

- Bartek pochodzi z Suliszewa, więc był to taki bardzo wzruszający występ dla sąsiadów - mówi ks. Dariusz Kwaśny.

- Zaskoczyło mnie, jak wiele osób odpowiedziało na to zaproszenie. Także takich, których nie widuję zbyt często. Może dla niektórych z nich jest to szansa, żeby sobie przypomnieć drogę do kościoła? Takie trochę rekolekcje adwentowe, dla tych, do których inaczej jeszcze z przesłaniem Bożeno Narodzenia się nie dotrze? - zastanawia się suliszewski proboszcz.

Na pewno była to okazja do zintegrowania całej wspólnoty, bo przyjechali także wierni z okolicznych miejscowości.

Podczas koncertu wybrzmiały najpiękniejsze kolędy i utwory bożonarodzeniowe oraz - na specjalną prośbę proboszcza - "Hallelujah", przebój Leonarda Cohena.

Nie brakowało także wzruszeń, kiedy Gosia poprosiła o modlitwę za swojego ciężko chorego, leżącego w szpitalu ojca i na koniec koncertu wszyscy wspólnie odmówili w jego intencji „Ojcze nasz”.

Po koncercie zaś mieszkańcy spotkali się jeszcze w świetlicy, gdzie składali sobie świąteczne życzenia.

Śpiewające małżeństwo będzie można obejrzeć jutro w TVP2 o 15.15. W programie „Szansa na sukces” Gosia i Bartek Michalczykowie wykonają piosenkę Kamila Bednarka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama