Nowy numer 43/2020 Archiwum

Podaruj księdzu modlitwę

Chcesz mieć dobrego duszpasterza? To się za niego módl! To zobowiązanie może być naszym prezentem bożonarodzeniowym.

W diecezji na modlitewne wsparcie czeka 592 kapłanów. Modlitwa przyda się też diakonom, braciom zakonnym i klerykom. Działająca na Facebooku grupa D.O.M. Koszalińsko-Kołobrzeska zachęca, by w ich intencji podjąć zobowiązanie modlitewne: Koronkę do Bożego Miłosierdzia, Różaniec lub jego cząstkę albo inną modlitwę.

Pomysł na wzięcie w duchową opiekę kapłanów zaczął się od… kryzysu. – Usłyszałam od księdza słowa, które moim zdaniem były nie na miejscu. To wydarzenie skłoniło mnie do refleksji. W rozmowie ze znajomymi zastanawialiśmy się, jak wypełniać nasze zadanie na ziemi. Jedną z odpowiedzi była modlitwa za księży. Za wszystkich, bo każdemu przyda się takie wsparcie – tłumaczy Monika Czajka, inicjatorka przedsięwzięcia, która stworzyła facebookową grupę. – Mam nadzieję, że modlitwa, którą deklarują członkowie grupy, nie tylko doda otuchy księżom, ale i dla nas samych będzie wsparciem w codziennych zmaganiach. Widzę, jak ta konkretna intencja mnie zmienia – dodaje.

D.O.M. Koszalińsko-Kołobrzeska działa na Facebooku od października. Każdy, kto zadeklaruje chęć należenia do grupy, otrzymuje jednego kapłana z diecezji pod duchową opiekę. Może go wybrać lub wylosować. Ważne, żeby nazwiska „podopiecznych” się nie powtarzały. Po miesiącu następuje zmiana.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama