Nowy numer 14/2020 Archiwum

Podaruj księdzu modlitwę

Chcesz mieć dobrego duszpasterza? To się za niego módl! To zobowiązanie może być naszym prezentem bożonarodzeniowym.

W diecezji na modlitewne wsparcie czeka 592 kapłanów. Modlitwa przyda się też diakonom, braciom zakonnym i klerykom. Działająca na Facebooku grupa D.O.M. Koszalińsko-Kołobrzeska zachęca, by w ich intencji podjąć zobowiązanie modlitewne: Koronkę do Bożego Miłosierdzia, Różaniec lub jego cząstkę albo inną modlitwę.

Pomysł na wzięcie w duchową opiekę kapłanów zaczął się od… kryzysu. – Usłyszałam od księdza słowa, które moim zdaniem były nie na miejscu. To wydarzenie skłoniło mnie do refleksji. W rozmowie ze znajomymi zastanawialiśmy się, jak wypełniać nasze zadanie na ziemi. Jedną z odpowiedzi była modlitwa za księży. Za wszystkich, bo każdemu przyda się takie wsparcie – tłumaczy Monika Czajka, inicjatorka przedsięwzięcia, która stworzyła facebookową grupę. – Mam nadzieję, że modlitwa, którą deklarują członkowie grupy, nie tylko doda otuchy księżom, ale i dla nas samych będzie wsparciem w codziennych zmaganiach. Widzę, jak ta konkretna intencja mnie zmienia – dodaje.

D.O.M. Koszalińsko-Kołobrzeska działa na Facebooku od października. Każdy, kto zadeklaruje chęć należenia do grupy, otrzymuje jednego kapłana z diecezji pod duchową opiekę. Może go wybrać lub wylosować. Ważne, żeby nazwiska „podopiecznych” się nie powtarzały. Po miesiącu następuje zmiana.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama