Nowy numer 2/2021 Archiwum

Wznowienie akcji "Pusta choinka"

Na Rynku Staromiejskim po raz drugi w tym roku stanęła sucha choinka - symbol akcji na rzecz dzieci z obozu dla uchodźców na wyspie Samos. Kwesta potrwa do niedzieli.

W ramach trwającego w Koszalinie Jarmarku Bożonarodzeniowego Caritas diecezji wznowiła akcję "Pusta choinka", przeprowadzoną po raz pierwszy w nowej odsłonie 14 grudnia br., a dedykowaną dzieciom przebywającym na Samos w obozie dla uchodźców i migrantów.

Celem kwesty jest ufundowanie dzieciom przebywającym w obozach świątecznego obiadu. Koszt posiłku przygotowanego dla blisko 200 osób będących pod opieką katolickiej parafii to 1,5 tys. euro. Do tego dołączona zostanie paczka higieniczna zawierająca pastę do zębów, mydło, szampon.

Koszt jednej paczki higienicznej to 20 zł, a wydatek na przygotowanie świątecznego posiłku dla jednej osoby to 25 zł.

Jak informuje dyrektor Caritas diecezji ks. Tomasz Roda, podczas akcji przeprowadzonej przed tygodniem zebrano 2,5 tys. złotych. Ponadto część pieniędzy przekazali darczyńcy inną drogą. To wszystko wciąż jednak za mało, by diecezjanie koszalińsko-kołobrzescy mogli zafundować świąteczny posiłek dla uchodźców na Samos.

Pawilon Caritas, w którym odbywa się zbiórka, stoi od czwartku przed koszalińskim ratuszem. Będzie otwarty do niedzieli: w piątek od godz. 15 do 18.30, w sobotę od 13 do 17, w niedzielę od 11 do 16.
Ponadto w ramach "Pustej choinki" można wciąż wesprzeć dzieci z Koszalina i okolic. Chętni mogą zabrać z choinki bombkę, na której wypisane są potrzeby dziecka, a gotowy prezent odnieść na stoisko lub do siedziby Caritas.

Za udział w akcji harcerze ZHR przekazują darczyńcom magnesy z grafiką "Pustej choinki".

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama