Nowy numer 2/2021 Archiwum

Szopka pokazuje czułość Boga. Bp Edward Dajczak o istocie Bożego Narodzenia

- Istotą tego święta jest obecność Boga, który jest bardzo blisko człowieka i tą bliskością prowokuje go do podobnej reakcji wobec innych - powiedział bp Edward Dajczak na przedświątecznym spotkaniu z mediami.

Biskup odniósł się m.in. do listu apostolskiego papieża Franciszka "Admirabile signum" o wartości i znaczeniu żłóbka: - Papież przypomina nam, że szopka pokazuje niezwykłą czułość Boga wobec człowieka.

Skomentował także miejsce i okoliczności narodzenia Syna Bożego. - Jezus przychodzi poza miastem, w ciszy. Słowo przyszło do swojej własności i swoi go nie przyjęli, jak opisuje to św. Jan. To pokazuje ciągłe nieprzyjmowanie Jezusa przez jakąś część ludzi przez wszystkie wieki. Bóg skazał siebie, przez miłość, na taki los - mówił biskup.

Komentując próby sekularyzowania świąt Bożego Narodzenia, które niektórzy sprowadzają do "świąt zimowych" lub zakładowego spotkania "wigilijnego", biskup powiedział: - Dopóki ktoś trzyma w ręku biały chleb, chce podejść do drugiego człowieka, z którym chce się nim połamać, to wtedy jest Boże Narodzenie.

Bp Edward Dajczak o Bożym Narodzeniu 2019
Gość Koszalińsko-Kołobrzeski
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama