Nowy numer 08/2020 Archiwum

Szopka pokazuje czułość Boga. Bp Edward Dajczak o istocie Bożego Narodzenia

- Istotą tego święta jest obecność Boga, który jest bardzo blisko człowieka i tą bliskością prowokuje go do podobnej reakcji wobec innych - powiedział bp Edward Dajczak na przedświątecznym spotkaniu z mediami.

Biskup odniósł się m.in. do listu apostolskiego papieża Franciszka "Admirabile signum" o wartości i znaczeniu żłóbka: - Papież przypomina nam, że szopka pokazuje niezwykłą czułość Boga wobec człowieka.

Skomentował także miejsce i okoliczności narodzenia Syna Bożego. - Jezus przychodzi poza miastem, w ciszy. Słowo przyszło do swojej własności i swoi go nie przyjęli, jak opisuje to św. Jan. To pokazuje ciągłe nieprzyjmowanie Jezusa przez jakąś część ludzi przez wszystkie wieki. Bóg skazał siebie, przez miłość, na taki los - mówił biskup.

Komentując próby sekularyzowania świąt Bożego Narodzenia, które niektórzy sprowadzają do "świąt zimowych" lub zakładowego spotkania "wigilijnego", biskup powiedział: - Dopóki ktoś trzyma w ręku biały chleb, chce podejść do drugiego człowieka, z którym chce się nim połamać, to wtedy jest Boże Narodzenie.

Bp Edward Dajczak o Bożym Narodzeniu 2019
Gość Koszalińsko-Kołobrzeski
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama