Nowy numer 08/2020 Archiwum

Męski Różaniec już jutro na ulicach stolicy diecezji

To będzie kolejna sobota pod znakiem męskiej modlitwy. Tak jak w ubiegłym miesiącu panowie ruszają na ulice Koszalina.

Podobne przedsięwzięcia odbywają się już w kilkunastu polskich miastach. W pierwsze soboty miesiąca mężczyźni wychodzą na ulicę z różańcami, żeby chronić bliskich, dawać świadectwo wiary i wynagradzać Niepokonalnemu Sercu Maryi. W grudniu ubiegłego roku po raz pierwszy ruszyli i koszalinianie.

Męski Różaniec w Koszalinie
Adam Zgliński

- Było nas więcej niż się spodziewaliśmy. To znaczy, że odzew ze strony mężczyzn jest. Nasz główny cel to wynagrodzenie Matce Bożej zniewag, których doświadcza. Ale przemarsz to również umocnienie dla nas samych, nasza deklaracja przynależności do Maryi, to odwaga dania świadectwa i zaproszenie dla innych mężczyzn, żeby poszli z nami - mówi Robert Pronobis ze wspólnoty Mężczyźni Pustelni, która zainicjowała wydarzenie.

Podobnie jak w ubiegłym miesiącu panwie wyjdą z kościoła pw. św. Wojciecha o 14.30 i dwójkami, główną ulica miast przejdą z Maryją na ramionach i różańcami w rękach do kościoła pw. św. Józefa Rzemieślnika. Marsz jest dopełnieniem nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama