Nowy numer 14/2020 Archiwum

Zamiast kwiatów. Inicjatywa absolwentów DA

Absolwenci Duszpasterstwa Akademickiego zachęcają, by zamiast kupować wiązanki na pogrzeb ks. Wojciecha Wójtowicza, dokonać wpłaty na konto Domu Samotnej Matki w Koszalinie.

Tragicznie zmarły rektor koszalińskiego Wyższego Seminarium Duchownego zanim objął swoją funkcję był duszpasterzem akademickim. Jego młodzi przyjaciele wyszli z inicjatywą, by zamiast kwiatów na piątkowe ostatnie pożegnanie duszpasterza, dokonywać wpłat na konto Domu Samotnej Matki.

– Ksiądz Wojciech nosił w swoim sercu ten dom i kobiety – matki, które tam trafiały. Pragniemy, by po jego śmierci, tu na ziemi rozlała się fala miłości, miłości do bliźniego i jego potrzeb. Ufamy, że ludzie również dołączą do tej akcji i że wspólnymi siłami doprowadzimy DSM do otwarcia po okropnym akcie wandalizmu, który się tam dokonał – mówią inicjatorzy akcji.

Zamiast kwiatów. Inicjatywa absolwentów DA  

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 16 i 17 stycznia. W czwartek 16 stycznia o godz. 19 zostanie odprawiona Msza św. z ciałem zmarłego w koszalińskiej katedrze. Msza pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele Mariackim w Miastku w piątek 17 stycznia o godz. 11. Po Eucharystii dalsza część pogrzebu na cmentarzu komunalnym w Miastku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama