Nowy numer 03/2020 Archiwum

Organista z Białogardu ze Srebrnym Gryfem

Paweł Mielcarek, organista i dyrygent, został wyróżniony za zasługi dla województwa zachodniopomorskiego.

Podczas sesji Rady Miejskiej Białogardu wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj wręczył srebrną odznakę honorową Gryfa Zachodniopomorskiego P. Mielcarkowi. Białogardzianin otrzymał to szczególne wyróżnienie za całokształt pracy na rzecz rozwoju województwa.

- Dziękuję wszystkim osobom, dzięki którym otrzymałem tę odznakę. Dziękuję także tym, którzy w codziennym życiu tworzą ze mną kulturę, promując nasz region oraz województwo zachodniopomorskie. To motywuje do dalszej pracy na rzecz naszej społeczności - mówi odznaczony. - Białogard ma wielu twórców i wspaniałych animatorów kultury. Twórzmy dla nich warunki do działania na naszą wspólną rzecz.

Mieszkańcy miasta znają P. Mielcarka nie tylko z gry w białogardzkich kościołach. Jest także dyrygentem i kompozytorem (m.in. białogardzkiego hejnału), ale również inicjatorem wielu akcji społecznych i charytatywnych, w tym bożonarodzeniowych Koncertów Charytatywnych. Prowadzi Białogardzki Chór Kameralny "Bel Canto" i dyrektoruje Polonijnej Akademii Chóralnej w Koszalinie, organizowanej przez Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" w Warszawie. Jest również współorganizatorem ogólnopolskich koncertów charytatywnych Polskiej Orkiestry Lekarzy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama