Nowy numer 08/2020 Archiwum

O wolności z więziennym kapelanem. Dni formacyjne KSM

Do Ostrowca na dni formacyjne przyjechało około 60 członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Z ks. Marcinem Gajowniczkiem rozmawiali o wolności płynącej z miłosierdzia Boga.

Kapelan czarneńskiego Zakładu Karnego przeprowadził młodych przez rekolekcyjny temat rozważań „Ku wolności wyswobodził nas Chrystus”.

- Mówiłem o wolności, a pracuję w miejscu, w którym wolności brakuje najbardziej. Więzienie nadaje jednak szczególną perspektywę na Bożą miłość, pozwala mówić ostrymi przykładami, dużo mocniejszymi doświadczeniami niż te, które ma na co dzień młody człowiek. Łatwiej przemówić do wyobraźni – przyznaje ks. Marcin Gajowniczek.

Mówił również o skandalu, jaki rodzi w ludzkiej logice Boże miłosierdzie.

- Lubimy władać ludzi do określonych szufladek, niekiedy pogardzać, niekiedy szydzić. Za to bardzo rzadko dawać kolejną szansę. Tymczasem Bóg w swoim miłosierdziu zupełnie się nie ogranicza. Każdy ma na nie szanse. To przecież skandal, ale… dla nas kierunek działania – dodaje duszpasterz.

O wolności z więziennym kapelanem. Dni formacyjne KSM   Dni formacyjne to nie tylko słuchanie. KSM

Martyna Szkołuda nie ma wątpliwości, że konferencje będą pomocne w codziennym działaniu.

- Często sami siebie skazujemy na więzienie. Prawdziwą wolność osiągamy dzięki Bożemu miłosierdziu. Ono nas leczy z własnych kompleksów, ale i uczy patrzenia na świat i drugiego człowieka. To taka wiedza, która człowiekowi z pierwszej linii działania bardzo potrzebna – przyznaje KSM-owiczka.

Jej koleżanka z białoborskiego oddziału także usłyszała coś ważnego, z czym wróci do pracy we wspólnocie.

- Ewangelizację powinniśmy zaczynać od najbliższego otoczenia. Najpierw zająć się swoim nawróceniem, dać świadectwo sobą, a potem iść do sąsiadów. Tak jak powiedział nam rekolekcjonista: trzeba myśleć globalnie, ale działać lokalnie. Wielkie pole do popisu dla KSM-owiczów – dodaje.

W dniach formacyjnych w Ostrowcu wzięło udział ok. 60 członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z diecezji.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama