Nowy numer 08/2020 Archiwum

Czy Pismo Święte może być lekkie? Nawet powinno!

Przekonanie, że Biblia jest niedostępna i zbyt trudna, to szkodliwy mit. Owszem, jej język czasami trąci myszką, ale to nawet lepiej.

Stowarzyszenie „Civitas Christiana” zorganizowało warsztaty biblijne dla młodych. Ich adresatami są m.in. uczniowie przygotowujący się do Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, ale nie tylko. Z sesji w Koszalinie skorzystało ponad 50 osób. W poznawaniu Księgi Liczb i 1. Listu do Koryntian pomagali im bibliści z prawdziwego zdarzenia: ks. prof. Janusz Lemański – ceniony w Polsce specjalista od Pięcioksięgu, autor licznych publikacji, komentarzy biblijnych oraz o. Piotr Włodyga – benedyktyn ze Starego Krakowa, tłumacz ksiąg biblijnych w tzw. Biblii Paulińskiej.

Dostępne jest 17% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama