Nowy numer 39/2023 Archiwum

Aktor Dariusz Kowalski świadkiem wiary na pielgrzymce maturzystów.

3 kwietnia razem z maturzystami na Jasną Górę pielgrzymował będzie bp Edward Dajczak oraz Dariusz Kowalski, aktor teatralny i telewizyjny.

Diecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę odbędzie się 35 raz 3 kwietnia. Razem z maturzystami pielgrzymował będzie biskup Edward Dajczak oraz Dariusz Kowalski, aktor teatralny i telewizyjny.

Spotka się on z młodymi diecezjanami, by powiedzieć im, czym dla niego jest bycie człowiekiem, aktorem, chrześcijaninem.

Ks. Andrzej Zaniewski, diecezjalny duszpasterz młodzieży, zachęca do udziału w pielgrzymce, która ma budować wspólnotę młodych z całej diecezji.

– Dla młodych ludzi, którzy wchodzą w dorosłość, ta pielgrzymka jest żywą lekcją historii. Jasna Góra to miejsce niezwykłe, związane zarówno z historią Kościoła, jak i naszego narodu. Warto, wchodząc w dorosłość, stanąć tam, na Jasnej Górze – przekonuje ks. Zaniewski. – Dla wielu będzie to być może pierwsze spotkanie z tym miejscem, ważnym dla Polaków, dla niektórych może nawet jedyne w całym ich życiu. Tym bardziej warto się wybrać i właśnie tam, u stóp Jasnogórskiej Królowej uklęknąć i zawierzyć Jej swoją przyszłość.

Młodzi, chcący wziąć udział w spotkaniu, mogą się zgłaszać do swoich katechetów lub księży uczących w klasach maturalnych.

Program pielgrzymki (3 kwietnia, piątek)

8.30 - przyjazd, czas na śniadanie,

9.00 - zawiązanie wspólnoty, wspólny śpiew - Diecezjalna Diakonia Muzyczna pod kierownictwem ks. Arkadiusza Oslisloka,

9.15 - powitanie maturzystów i słowo wprowadzające biskupa Edwarda Dajczaka,

9.30 - "Człowiek, aktor, chrześcijanin" - spotkanie z Dariuszem Kowalskim, aktorem,

10.30 - możliwość spowiedzi w bazylice,

11.30 -  Msza św. w bazylice,

13.00 - czas na posiłek,

14.00  - Droga Krzyżowa na wałach,

15.00 - zawierzenie maturzystów w Kaplicy Cudownego Obrazu,

15.30 - zakończenie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast