Nowy numer 21/2020 Archiwum

Aktorzy Teatru Przestworzy

Zdjęcia Leszka Paradowskiego są podziwiane na całym świecie, można je oglądać na międzynarodowych ekspozycjach, okładkach książek. Najmniej znany jest chyba w rodzinnych stronach. Teraz jego prace można zobaczyć na świdwińskim zamku.

Głównymi aktorami Teatru Przestworzy najczęściej są on sam oraz jego najbliżsi. – To rzeczywiście wyzwanie, bo warunki bywają ekstremalnie trudne, zwłaszcza podczas zimowych sesji w wodzie. Na kilka sekund trzeba pozostać w absolutnym bezruchu. Dla mnie jednak najtrudniejsze jest wstawanie o 3 nad ranem, żeby zdążyć złapać odpowiednie warunki – przyznaje Agnieszka Szpargała. Na zrealizowanie swoich wizji, w pogoni za mgłą i światłem, fotograf ma niewiele czasu, czasami tylko 15 minut. – Ale jest to jak przeniesienie się na inną planetę. Kiedy mgła opada, czuję się, jakbym wróciła z zupełnie innego świata – śmieje się modelka. Leszek Paradowski jest laureatem ponad 100 międzynarodowych konkursów fotograficznych. Jego prace były wielokrotnie publikowane, widnieją na okładkach książek, prezentowane były na wystawach pokonkursowych. Dzięki drawskiemu fotografowi pomorskimi widokami zachwycają się odbiorcy na całym świecie. Teraz również mieszkańcy Świdwina, którzy do końca lutego zajrzą na zamek.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama