GN 14/2020 Archiwum

W Wałczu powstaje Kamienica Rodzinna

W centrum Wałcza powstaje placówka charytatywno-opiekuńcza Caritas. Kompleksowe wsparcie znajdą w niej rodziny, samotne matki, seniorzy, niepełnosprawni, nałogowcy.

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej we współpracy z władzami Wałcza przygotowuje mieszkanie chronione. Budynek z lat 30. ubiegłego wieku mieści się w centrum miasta przy ul. Okulickiego 22 i składa z dwóch pięter. Lokale będą przeznaczone dla 4 samotnych kobiet z dziećmi. Prace remontowe mają zakończyć się w kwietniu.

– To nasza Kamienica Rodzinna, w której szczególną rolę będzie odgrywało mieszkanie chronione – mówi Agnieszka Pluta z biura projektów Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. – To szansa dla osób, które w trudnym okresie swojego życia nie mogą znaleźć bezpiecznego i godnego schronienia. Wiemy, że czasem niełatwo wyjść z życiowych tarapatów. Zdecydowaliśmy, że jeśli będzie taka potrzeba, to osobom, które weźmiemy pod skrzydła, przedłużymy możliwość pobytu.

W Wałczu powstaje Kamienica Rodzinna   Oprócz pokoi mieszkalnych w Kamienicy Rodzinnej będzie także miejsce z przeznaczeniem na inicjatywy aktywizujące, wychowawcze, podnoszące kwalifikacje. Archiwum Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej

Projekt nie kończy się na modernizacji kamienicy, ale obejmie też sposób funkcjonowania placówki. Oprócz pokoi mieszkalnych, będzie tam także miejsce z przeznaczeniem na inicjatywy, które pomogą podnosić kwalifikacje zawodowe kobietom.

W kamienicy mieścić się nadto będzie Placówka Wsparcia Dziennego, świadcząca kompleksowe usługi dla osób z obszarów zdegradowanych. Będą to m.in.: szkolenia dla bezrobotnych czy osób, które chcą podnieść swoje kwalifikacje; doradztwo zawodowe i psychologiczne, szkoła rodzica z coachingiem rodzicielskim, świetlica profilaktyczno-wychowawcza dla dzieci i młodzieży, warsztaty arteterapii i wychodzenia z nałogu.

– Kamienica ma być miejscem, w którym ludzie w potrzebie będą mogli skorzystać z różnego rodzaju pomocy – podsumowuje A. Pluta.

Środki na realizację projektu pochodzą w znacznej części z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

W Wałczu powstaje Kamienica Rodzinna   Projekt nie kończy się na modernizacji kamienicy, ale obejmie też sposób funkcjonowania placówki. Archiwum Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama