Nowy numer 08/2020 Archiwum

Niech nikt nie lekceważy twego młodego wieku...

Tak św. Paweł pisał do św. Tymoteusza, który objął biskupstwo w Efezie. Młodość w niektórych sprawach bywa przeszkodą, w innych – atutem. Jak to jest w przypadku sołtysa?

W przyszłym roku czeka go matura. Ma sporo nauki, ale czasami musi zwalniać się z lekcji, żeby dotrzeć na sesję rady gminy. Usprawiedliwienie wypisuje mu i podbija sołtys. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby tym sołtysem nie był on sam. – Nauczyciele to rozumieją i patrzą bardzo przychylnie – przyznaje 19-letni Szymon Majer z Bielska niedaleko Koczały. Gdy został wybrany na sołtysa, był jedną z najmłodszych osób sprawujących tę funkcję w Polsce.

Dostępne jest 13% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama