Nowy numer 08/2020 Archiwum

Nasze Chmielno zaczyna żyć

Na razie w niedzielnej Mszy św. uczestniczy tu kilkanaście osób. Są tacy, którzy wierzą, że da się to zmienić – remontują kościół, by wrócić do niego na dobre.

Dlaczego mieszkańcy wzięli się za remont? – Robimy to nie tylko dlatego, że się kościół sypie, ale też żeby zjednoczyć parafian. Chcemy, żeby zawiązała się między nami więź – mówi Krzysztof Rewkowski, jeden z inicjatorów „pospolitego ruszenia” wokół należącego do bobolickiej parafii 100-letniego kościoła w Chmielnie. – Obecnie na niedzielną Mszę św. przychodzi 16–19 osób, a przecież każda z przynależących do niego wiosek to kilkadziesiąt rodzin. Zależy nam, żeby ten kościół się zapełnił.

Dostępne jest 6% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama