Nowy numer 08/2020 Archiwum

Po diagnozie czas na receptę

O tym, w jakim miejscu znajduje się II Synod Diecezji Koszalińsko- -Kołobrzeskiej, mówi ks. dr Tomasz Tomaszewski, jego sekretarz.

Ks. Wojciech Parfianowicz: 22 lutego w auli WSD odbędzie się pierwsza sesja synodalna. Na jakim etapie synodu jesteśmy?

Ks. Tomasz Tomaszewski: Sesje są fazą finalną synodu, co nie znaczy, że zakończy się on już niebawem. Dokonaliśmy już wstępnej diagnozy problemów Kościoła w naszej diecezji. Na podstawie prac komisji tematycznych, przy ogromnym współudziale parafialnych zespołów synodalnych, mamy pewien obraz sytuacji. Sesje synodalne są po to, aby, posługując się nomenklaturą medyczną, spróbować znaleźć receptę, to znaczy rozwiązania, które będzie można wprowadzić w życie.

Dostępne jest 15% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama