Nowy numer 2/2021 Archiwum

Zmarł o. Bolesław Micewski, zmartwychwstaniec

Najstarszy kapłan parafii w Złocieńcu zmarł 11 lutego. Zmartwychwstaniec przeżył 88 lat, w zakonie - 69, jako kapłan - 62.

11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, zmarł ks. Bolesław Micewski CR. Przeżył 88 lat, w Zgromadzeniu Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa - 69 lat, a w kapłaństwie - 62 lata.

Pogrzeb o. Bolesława odbędzie się 14 lutego (piątek) o godz. 12 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Złocieńcu. Mszy św. pogrzebowej będzie przewodniczył bp Edward Dajczak, a homilię wygłosi ks. Stefan Koperek CR. Po Mszy św. pogrzebowej odbędą się ceremonie na cmentarzu w Złocieńcu.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie...


Zmarł o. Bolesław Micewski, zmartwychwstaniec   Wśród miast diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, w których o. Bolesław Micewski pracował jako duszpasterz, są Drawsko Pomorskie i Złocieniec. Archiwum Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Złocieńcu

Ksiądz Bolesław Micewski CR był najstarszym kapłanem w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Złocieńcu. Urodził się w okolicach Krzemieńca na Wołyniu i tam rozpoczął edukację. Podczas wojny korzystał z tajnego nauczania w Krakowie i okolicach. Po wojnie kontynuował naukę w Drawsku Pomorskim i Krakowie, gdzie zdał maturę.

Zmartwychwstańcem został w 1950 r., a kapłanem w 1957 roku. W tym samym czasie zadebiutował jako autor utworów literackich. Oprócz teologii studiował polonistykę i historię. Specjalizował się w dziejach Kościoła, uzyskując stopnie naukowe. Był autorem książek historycznych i artykułów, które znalazły się w piętnastu pracach zbiorowych, słownikach i encyklopediach oraz w czternastu czasopismach naukowych, w siedmiu tygodnikach i w dwóch dziennikach. Swoją poezję publikował również w prasie oraz w zbiorach wierszy i misteriów religijnych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama