Nowy numer 2/2021 Archiwum

Biskup mianował nowego rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie

Bp Edward Dajczak ogłosił swoją decyzję w sobotę 22 lutego, podczas pierwszej sesji plenarnej II Synodu Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Poprzedni rektor - śp. ks. Wojciech Wójtowicz - zginął tragicznie 13 stycznia.

Nowym rektorem koszalińskiego seminarium został ks. dr Jarosław Kwiecień, który pełnił obowiązki rektora od momentu śmierci ks. Wójtowicza.

Ks. Jarosław Kwiecień urodził się w roku 1977 w Koszalinie. Tu w 1996 r. zdał maturę w II Liceum Ogólnokształcącym im. W. Broniewskiego. W tym samym roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie. Święcenia prezbiteratu przyjął 25 maja 2002 roku.

Jako wikariusz pracował w parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Słupsku. W 2004 r. został skierowany na studia specjalistyczne z patrologii w Instytucie Patrystycznym "Augustinianum" przy Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie. Studia ukończył doktoratem w roku 2011. Po powrocie do diecezji został mianowany prefektem w koszalińskim seminarium. Wykłada patrologię oraz język łaciński. Pełnił także funkcję ceremoniarza katedralnego.

Biskup mianował nowego rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie   Ks. dr Jarosław Kwiecień, rektor WSD w Koszalinie. ks. Wojciech Parfianowicz /Foto Gość

- Czuję, że ja i wszyscy w seminarium stoimy w cieniu śp. ks. Wójtowicza, ponieważ zostawił on nam bardzo wyrazisty przykład kapłaństwa. Jego świadectwo, sposób funkcjonowania jako człowieka i księdza jest wciąż w nas. Stoimy więc w jego cieniu, ale jest to cień dobroczynny, orzeźwiający, który nas chroni w tym trudnym okresie. Dziękuję księdzu biskupowi za zaufanie i proszę o nie także wszystkich, dla których moja nowa posługa będzie ważna. Mam tu na myśli kapłanów, ludzi świeckich, którzy będą seminarium powierzać swoich powołanych synów, ale przede wszystkim braci alumnów. Wszystkich natomiast proszę o modlitwę - powiedział ks. Kwiecień zaraz po ogłoszeniu nominacji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama