GN 14/2020 Archiwum

Izolacja koszalinian podejrzanych o infekcję koronawirusem to prewencja

Stan chorych, którzy trafili do koszalińskiego szpitala z podejrzeniem o infekcję koronawirusem jest dobry, a działania szpitala prewencyjne - uspokaja rzecznik szpitala.

Na oddziale obserwacyjno-zakaźnym koszalińskiego szpitala przebywają dwie osoby, kobieta i mężczyzna, z podejrzeniem infekcji wywołanej przez koronawirusa.

Jak podaje Cezary Sołowij, rzecznik prasowy Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie, stan obojga chorych lekarze oceniają jako co najmniej dobry, a działania podjęte przez szpital są prewencyjne, podjęte ze względów bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego.

Chorych przyjęto do szpitala w warunkach pełnej izolacji. Ostry reżim jest oparty na rekomendacjach ministra zdrowia oraz głównego inspektora sanitarnego. W przypadku tych chorych wynika on między innymi z tego, że w ciągu ostatnich kilkunastu dni przebywali oni za granicą, na terenach gdzie – zgodnie z mapą WHO – stwierdzono ogniska zakażenia koronawirusem – mężczyzna przebywał we Włoszech, kobieta w Izraelu. – Po zebraniu wywiadu ten czynnik był determinujący nasze działania i decyzję o hospitalizacji – mówi rzecznik.

Chorzy otrzymali właściwą pomoc. Pobrano od nich materiał genetyczny, który wysłano do certyfikowanych laboratoriów wyposażonych w narzędzia pozwalające ustalić, jakiego rodzaju wirus jest powodem infekcji.

– Obecnie czekamy na wyniki badań. Standardowy czas oczekiwania to 2–3 dni – wyjaśnia C. Sołowij. – Mamy nadzieję, że jutro lub pojutrze tę informację otrzymamy. Wówczas podejmiemy dalsze decyzje.

O sytuacji powiadomione zostały instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo sanitarno-epidemiologiczne i zarządzanie kryzysowe.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama