Nowy numer 22/2020 Archiwum

Zmarł ks. Zenon Stefański

Były wieloletni proboszcz parafii w Dobrowie odszedł 3 marca w szpitalu w Kościerzynie.

Pogrzeb zmarłego we wtorek 3 marca w szpitalu w Kościerzynie śp. ks. Zenona Stefańskiego odbędzie się w sobotę 7 marca 2020 r. w Bytowie.

Ceremonia rozpocznie się wystawieniem trumny z ciałem w kościele św. Filipa Neri o godz. 10 i modlitwą różańcową. Ostatnie pożegnanie przy zmarłym kapłanie o godz. 11 i Msza św. pogrzebowa. Po Mszy św. ostatnia część obrzędów pogrzebu na cmentarzu przy ul. ks. J. Popiełuszki w Bytowie.

W Dobrowie, gdzie zmarły kapłan proboszczował przez 19 lat, w piątek 6 marca w kościele parafialnym w jego intencji wierni odmówią Różaniec o godz. 17.30 oraz sprawowana będzie Msza św. o godz. 18.

Wieczny odpoczynek racz dać mu Panie…

Zmarł ks. Zenon Stefański   Ks. Zenon Stefański (1960-2020). Diecezja koszalińsko-kołobrzeska

Ksiądz Zenon Stefański urodził się 3 sierpnia 1960 r. w Bytowie. Formację do kapłaństwa rozpoczął w Wyższym Seminarium Duchownym w Gościkowie – Paradyżu, ukończył już w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie w roku 1985. Święcenia diakonatu otrzymał 24 czerwca 1984 r. w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Kołobrzegu a święcenia prezbiteratu 26 maja 1985 w kościele pw. NMP Królowej Różańca św. w Słupsku.

Był wikariuszem w Krosinie, Bobolicach, Ustroniu Morskim, Człopie i Świeszynie. 8 listopada 1991 r. został mianowany proboszczem parafii pw. św. Jana Kantego w Dobrowie, której proboszczem był do 30 czerwca 2010 r. Został mianowany proboszczem parafii św. Bartłomieja Apostoła w Uniechowie, gdzie duszpasterzował przez rok, a następnie przeszedł na urlop zdrowotny. W tym czasie pomagał duszpastersko w parafii pw. św. Filipa Neri w Bytowie, jak i w całym dekanacie bytowskim. Służył pomocą duszpasterską również w parafii w Zegrzu Pomorskim.

Zmarł 3 marca 2020 r., zaopatrzony sakramentami świętymi w szpitalu w Kościerzynie o godz. 10.10.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama