Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Koszalińsko-Kołobrzeski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O DIECEZJI
    • Biskupi
    • Historia
    • Parafie

Najnowsze Wydania

  • GN 47/2025
    GN 47/2025 Dokument:(9498737,Mój król i moje królestwo)
  • GN 46/2025
    GN 46/2025 Dokument:(9491720,Błogosławieni ubodzy)
  • GN 45/2025
    GN 45/2025 Dokument:(9483911,Nie do opowiedzenia)
  • GN 44/2025
    GN 44/2025 Dokument:(9477129,O szarej godzinie)
  • Historia Kościoła (12) 06/2025
    Historia Kościoła (12) 06/2025 Dokument:(9471760,Sobór sprawił, że ludzie znowu zaczęli mieć pytania do Kościoła. Edytorial nowego wydania)
koszalin.gosc.pl → Wiadomości z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej → Dorośli też dorastają do wiary

Dorośli też dorastają do wiary przejdź do galerii

Dorosłość nie sprawia, że znikają pytania i wątpliwości, przeciwnie - pojawiają się nowe. Także duchowe. - Dobrze móc je zadać - mówią parafianie z Darłówka.

 
Comiesięczne spotkania to czas na odkrywanie i pogłębianie wiary. Karolina Pawłowska /Foto Gość
⏮ ⏪
⏩ ⏭

Spotykają się co miesiąc. Nigdy nie wiadomo, ile osób przyjdzie, ale nie liczba jest ważna, a treści, które poruszane są w refektarzu nadmorskiego klasztoru ojców franciszkanów.

Kilkanaście osób dzieli się tym, jak słowo Boże realizuje się w ich życiu, często otwierając bardzo szeroko serca, opowiadając o sprawach trudnych i bolesnych, mając poczucie, że nic nie wyjdzie z bezpieczniej przestrzeni refektarza. Razem z duszpasterzem próbują przejść przez trudną lekcję zadaną przez Jezusa.

– Zdarza się, że w duszpasterstwie wszystkie siły idą na dzieci i młodzież, a dorośli zostają sami. Jezus nauczał dorosłych, a błogosławił dzieci, a my robimy na odwrót: nauczamy dzieci i błogosławimy dorosłych. Żeby dotrzeć do dzieci, najpierw trzeba dotrzeć do ich rodziców. Oni mają tak wiele pytań, z którymi nie wiedzą, co zrobić – tłumaczy o. Sebastian Fierek, który trzy lata temu zaproponował swoim parafianom spotkania dla dorosłych.

Uczestnicy przyznają, że spotkania pomagają im dorastać w wierze.

– Byłam „chodząca do kościoła niewierząca”. Dopiero te spotkania otworzyły mi na wiele spraw oczy, skłoniły do myślenia – przyznaje Grażyna Laskowska. – My, dorośli, wiele rzeczy zdążyliśmy zapomnieć z katechezy, o wielu pewnie też nie słyszeliśmy lub nie zrozumieliśmy. Bez takich spotkań człowiek zostaje sam ze swoimi pytaniami, wątpliwościami, a z czasem przestaje je sobie stawiać – zauważa kobieta.

Brygida Majchrzak z mężem Kazimierzem starają się nie opuścić żadnego spotkania. – Wydawałoby się, że w tym wieku powinnam już wiele rzeczy wiedzieć i znać – nic bardziej mylnego. Tu sporo rzeczy się wyjaśnia, także takich, o które głupio byłby zapytać. Kazanie czasami się słyszy, a czasami nie. Bo rozprasza nas biegające dziecko, bo myśli uciekają do spraw domowych – tłumaczy.

Ojciec Sebastian widzi owoce spotkań. – Część parafian przychodzi w niedzielę na liturgię przygotowana. Już są po lekturze czytań. Wiem, bo raz się pomyliliśmy z czytaniami i już widziałem w kościele poruszenie! – przyznaje ze śmiechem. – Ale to widać również w zaangażowaniu w liturgię, przeżywanie uroczystości, czy choćby zwykłe codzienne sprawy związane z życiem parafii – dodaje franciszkanin.


Więcej o duszpasterstwie dorosłych w Darłówku w najnowszym numerze "Gościa Koszalińsko-Kołobrzeskiego".

« ‹ 1 › »
Duszpasterstwo dorosłych w Darłówku

Foto Gość DODANE 08.03.2020 AKTUALIZACJA 09.03.2020

Duszpasterstwo dorosłych w Darłówku

​Spotykają się raz w miesiącu, żeby odświeżać wiedzę i pogłębiać wiarę.  
oceń artykuł Pobieranie..

Karolina Pawłowska Karolina Pawłowska

|

GOSC.PL

publikacja 08.03.2020 20:18

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • DARŁÓWKO
  • DUSZPASTERSTWO DOROSŁYCH
  • FRANCISZKANIE

Polecane w subskrypcji

  • Izabela Portugalska ze św. Elżbietą Węgierską. XV-wieczne dzieło Petrusa Christusa
    • W ramach
    • Leszek Śliwa
    Izabela Portugalska ze św. Elżbietą Węgierską. XV-wieczne dzieło Petrusa Christusa
  • Matka nie konkuruje z Synem. O czym mówi najnowsza nota Watykanu o Maryi?
    • Kościół
    • ks. Tomasz Jaklewicz
    Matka nie konkuruje z Synem. O czym mówi najnowsza nota Watykanu o Maryi?
  • Ks. Mirosław Tosza: Ubóstwo zaprasza nas do relacji. Tym, co je zabija, jest poczucie sytości, tego, że nie potrzebujemy się nawzajem
    • Rozmowa
    • Marcin Jakimowicz
    Ks. Mirosław Tosza: Ubóstwo zaprasza nas do relacji. Tym, co je zabija, jest poczucie sytości, tego, że nie potrzebujemy się nawzajem
  • Przez żołądek do serca. Ponad 3 miliony posiłków rocznie przygotowuje Caritas Polska dla potrzebujących
    • Światowy Dzień Ubogich
    • Marcin Jakimowicz
    Przez żołądek do serca. Ponad 3 miliony posiłków rocznie przygotowuje Caritas Polska dla potrzebujących
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X