GN 14/2020 Archiwum

Wielki zapomniany

Lwowski hierarcha obrządku ormiańskiego, gorliwy obrońca interesów Polaków pod zaborami, patriota. O patronującym koszalińskiemu Stowarzyszeniu Ormiańskiemu księdzu przypomniała wystawa.

Ekspozycja w Galerii Region Koszalińskiej Biblioteki Publicznej obrazuje życie i działalność arcybiskupa Józefa Teodorowicza oraz świadectwo patriotyzmu tego hierarchy, który w czasach PRL-u został skazany na zapomnienie. – Wiedza o nim, znajomość jego dokonań jest odwrotnie proporcjonalna do jego zasług nie tylko dla Ormian, ale dla Polski. Postanowiliśmy przywołać arcybiskupa i pokazać go chociaż zainteresowanym – mówi Łukasz Trzeciak, sekretarz zarządu Stowarzyszenia Ormiańskiego „Mer Hajrenik”, które współorganizowało wydarzenie.

Dostępne jest 27% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama