Nowy numer 29/2021 Archiwum

Modlitwą i postem. Duchowa walka z epidemią

Bp Edward Dajczak wzywa wszystkich kapłanów do podjęcia 13 marca modlitwy i postu w intencji chorych i o ustanie epidemii. Zachęca też wszystkich wiernych do szczególnej modlitwy.

Biskup zwraca się do kapłanów z wezwaniem do podjęcia duchowej walki w intencji swoich wiernych i wszystkich ludzi: "Nie wolno nam zapomnieć o tym, że naszą rolą jako duszpasterzy, w tak trudnych sytuacjach, jest przede wszystkim ukazywanie mocy Bożej Opatrzności i trwanie na pokornej modlitwie. Wszystkich moich braci prezbiterów wzywam do podjęcia postu i modlitwy w piątek 13 marca br. w intencji powstrzymania epidemii. Włączmy się wszyscy w tę wspólną intencję naszego prezbiterium".

Biskup wzywa też wszystkich mieszkańców diecezji do szczególnej modlitwy: "Zachęcam, aby we wszystkie niedziele w każdym kościele i kaplicy naszej diecezji podczas wszystkich Mszy św. odśpiewywać Suplikację Święty Boże, Święty Mocny (…). Proszę podejmować modlitwy błagalne podczas każdej Eucharystii także w dni powszednie. Pamiętajmy, że w chwilach zagrożenia dzieci spontanicznie uciekają się do matki. W szczególnych okolicznościach, które teraz przeżywamy, zwróćmy się do Maryi, którą Chrystus ukrzyżowany dał nam za Matkę. Zachęcam, aby w łączności z Diecezją Rzymską, od czwartku 12 marca br. o godzinie 12.00 odmawiać modlitwę Anioł Pański, a następnie Litanię Loretańską i Salve Regina wzywając wstawiennictwa Maryi, dla uwolnienia od epidemii, która szerzy się na świecie. Ten moment modlitwy będziemy powtarzać przez cały tydzień (7 dni)".

Biskup prosi też o codzienne odmawianie Koronki do Bożego Miłosierdzia, jeśli to możliwe, w Godzinie Miłosierdzia pomiędzy godz. 15 a 16.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama