Nowy numer 29/2021 Archiwum

Akcja plakatowa "Drodzy starsi sąsiedzi"

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej odwołuje przedświąteczną zbiórkę żywności. I zachęca do pomocy osobom starszym i chorym, które najbardziej są narażone na zarażenie koronawirusem. Proponuje akcję plakatową.

Caritas diecezji, ze względu na rozprzestrzenianie się SARS-CoV-2, podjęła decyzję o odwołaniu Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności „Tak. Pomagam!”, planowanej na 20 i 21 marca. Zbiórka jest wsparciem osób ubogich i bezdomnych w okresach przedświątecznych, stąd Caritas podtrzymuje decyzję o jej organizacji, lecz w innym terminie.

Caritas zwraca także uwagę, by nie zaniedbywać osób starszych i chorych, które w czasie pandemii są w trudniejszej sytuacji niż inni, szczególnie jeśli mieszkają samotnie.

– Prosimy wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas i pełnoletnich wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas, a także ludzi dobrej woli, aby w tym szczególnym czasie świadczyli pomoc osobom starszym i chorym, które najbardziej są narażone na zarażenie koronawirusem SARS-CoV-2 – apeluje ks. Tomasz Roda, dyrektor Caritas. – Lęk przed koronawirusem dotyka najbardziej osoby starsze, które mogą się bać wyjść po zakupy czy do apteki. Pokażmy naszym starszym sąsiadom, że nie są sami.

Caritas diecezjalna przyłącza się i zachęca do akcji plakatowej pn. "Drodzy starsi sąsiedzi", polegającej na informowaniu małych społeczności, gdzie mogą znaleźć tego typu wsparcie. Udostępnia plakaty, które można wywiesić w miejscach zamieszkania osób starszych. Na plakatach należy wpisać numer telefonu wolontariusza bądź osoby odpowiedzialnej za rejon świadczenia pomocy i przykleić w widocznym miejscu.

Plakat można pobrać TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama