Nowy numer 21/2020 Archiwum

Seniorze, nie wychodź, poczekaj na wolontariusza. Wolontariat kryzysowy

Pracownicy i wolontariusze Caritas pomogą osobom, których zdrowie trzeba najbardziej chronić. Komu? Do kogo się zgłaszać? Z jakimi sprawami? I jak nie dać się oszukać?

W sytuacji stanu zagrożenia epidemicznego Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej wychodzi naprzeciw osobom, które w społeczeństwie zagrożonym infekcją COVID-19 trzeba chronić najbardziej. Wolontariat kryzysowy skierowany jest do osób starszych, chorych oraz z grupy wysokiego ryzyka zakażeniem koronawirusem.

Dołącz do Wolontariatu Kryzysowego!
Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej

Wolontariusze deklarują pomoc w zrobieniu zakupów. – Pójdziemy do sklepu, apteki, wykupimy potrzebne lekarstwa oraz produkty spożywcze i higieniczne – wyjaśnia zakres pomocy Krystian Linnik, koordynator Caritas.

W celu zapewniania wsparcia osobom ze wszystkich miejsc naszej rozległej diecezji, Caritas podzieliła jej obszar na pięć stref i każdej przyporządkowała koordynatora. To z nimi należy się kontaktować, by uzyskać pomoc. Zanim wykona się telefon, należy najpierw przygotować listę zakupów, by sprawnie przeprowadzić rozmowę. Przy odbiorze towaru należy poprosić wolontariusza o wylegitymowanie się legitymacją Caritas.

– Apelujemy do tych osób, aby pozostały w domach, postarały się nie wychodzić na zewnątrz, jeśli nie mają takiej potrzeby, aby starały się unikać dużych skupisk ludzi i korzystały z pomocy sąsiadów. Prosimy sąsiadów, którzy mają wiedzę o takich osobach, aby przekazywali informacje do naszej placówki – informuje K. Linnik.

Caritas udostępnia telefony, pod którymi osoby potrzebujące pomocy mogą o nią poprosić:

Strefa żółta – Marek, tel. 728 402 974; strefa czerwona – Krystian, tel. 728 402 970; strefa niebieska – Malwina, tel. 728 402 964; strefa zielona – Marlena, tel. 500 398 444; strefa różowa – Mateusz, tel. 697 061 268.

Ponadto Caritas mobilizuje parafialny wolontariat. – Prosimy wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas z terenu całej diecezji, a także opiekunów SKC czy dorosłych wolontariuszy szkolnych Caritasów, by zatroszczyli się o seniorów, samotnych i chorych z terenu swojej parafii – apeluje K. Linnik.

Wolontariusze, którzy chcieliby włączyć się do akcji, powinni zgłaszać się do centrali Caritas diecezji drogą elektroniczną poprzez dostępny na jej stronach formularz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama