Nowy numer 37/2021 Archiwum

Pozwolić Bogu zwyciężać

Pielgrzymkę pokutną na Górę Chełmską wypraszającą ustanie zagrożenia koronawirusem wsparł bp Krzysztof Włodarczyk.

Już pora?

Potrzebę, by w czasie pandemii ludzie mogli gromadzić się w kościołach na modlitwie, wyraża jeden z pielgrzymów, pan Tomasz. Podobnie uważają panie Adriana i Marzena.

– Sama nie czuję się dziś najlepiej, doskwiera mi parę rzeczy, ale chcę iść za tych, którzy nie chodzą do Boga po pomoc. Chcę zanieść pod płaszcz Matki Bożej całe miasto – mówi pani Marzena.

– W tej trudnej sytuacji najważniejsza jest wiara w Boże miłosierdzie i zaufanie, że jeśli Bóg dopuszcza na nas jakieś rzeczy, to może dlatego, żeby nas obudzić. Może już pora, by zacząć zwracać się do Niego – mówi pani Adriana i cieszy się, że pielgrzymkę zwieńczy Eucharystia. To pierwsza, ale być może nie ostatnia taka pielgrzymka. Iwona Tęcza ma pragnienie, by pielgrzymki pokutne wpisały się na stałe w krajobraz duchowy Koszalina. – Może uda się spotykać na tym szlaku regularnie, na przykład w piątki – mówi.

– To jest potrzebne, bo wciąż jest wśród nas za mało pokuty. A przecież wiemy z historii Kościoła, że kiedy ludzie pokutowali, zakładali wory pokutne, posypywali głowy popiołem, to Bóg okazywał miłosierdzie.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama