Nowy numer 29/2021 Archiwum

Rozmodlony internet. Gdzie szukać codziennych nabożeństw on-line?

Pomimo odwołanych spotkań formacyjnych i rekolekcji oraz wobec braku nabożeństw sprawowanych z fizyczną obecnością wiernych, nie ustaje w diecezji wspólna modlitwa. Jak najbardziej realna, choć w przestrzeni wirtualnej.

Rekolekcje na trudne czasy. Na codzienną modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem zaprasza bp Edward Dajczak. Modlitwa z koszalińskiej katedry o godz. 20.30 transmitowana jest przez Diecezjalną Telewizję Internetową „Dobre Media”.  

Różaniec w intencji zatrzymania pandemii koronawirusa, za osoby chore, za tych, którzy się nimi opiekują, za służby medyczne i sanitarne, oraz za wszystkich o pokój serca i łaskę nawrócenia transmitują również pilscy salezjanie. Nabożeństwo oraz nadzwyczajna Nowenna do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w intencji powstrzymania epidemii i o zdrowie dla wszystkich chorych transmitowane jest codziennie o godz. 20.30 na facebookowym profilu parafii Świętej Rodziny.

Do wspólnej modlitwy różańcowej zaprasza także na Instagramie o godz. 21.37 pilska salezjanka s. Maria Bihun

Złocienieccy zmartwychwstańcy przygotowali transmisje z kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny na parafialnym kanale na YouTube. Za pośrednictwem Internetu można tu codziennie uczestniczyć we Mszy św. o godz. 18 i w modlitwie różańcowej o godz. 20.30 W czasie epidemii od 16 do 24 marca transmitowana jest również nowenna do patrona miasta, św. Andrzeja Boboli o godz. 18.30. W piątki zmartwychwstańcy zapraszają na godz. 18.30 na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a w niedzielę o godz. 17 na Gorzkie Żale.

Codzienną transmisję na żywo prowadzi również na swoim profilu facebookowym Fundacja SMS z Nieba. Codziennie o godz. 23 nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

Do wspólnego odmawiania Nowenny Pompejańskiej zaprasza koszalińska parafia pw. św. Józefa Rzemieślnika. Codziennie od godz. 20. 

Rozmodlony internet. Gdzie szukać codziennych nabożeństw on-line?   Diecezja Koszalińsko-Kołobrzeska

Przypominamy, że w dni powszednie transmisje Mszy św. prowadzone są z Domu Miłosierdzia i sanktuarium św. Józefa w Słupsku, w niedzielę - z koszalińskiej katedry, Domu Miłosierdzia, skrzatuskiej bazyliki i słupskiego sanktuarium św. Józefa.

Transmisje codziennej Mszy św. proponuje również o godz. 18 na swoim profilu facebookowym parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Świdwina.  

Przez całą dobę warto zajrzeć do kaplicy on-line, gdzie za pośrednictwem internetu można adorować Najświętszy Sakrament wystawiony w kościele sióstr klarysek od Wieczystej Adoracji w Słupsku oraz na całodobową adorację z kaplicy Domu Miłosierdzia

Informujcie nas o podobnych inicjatywach podejmowanych przez wasze wspólnoty, grupy czy parafie. Przekażemy dalej!

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama