GN 14/2020 Archiwum

Przechytrzyć wirusa. Niecodzienny pomysł księży saletynów

W Polsce kolejny już klasztor zostaje zamknięty z powodu kwarantanny. Jedna zakażona osoba może spowodować odcięcie od świata wszystkich. Co na to saletyni np. z Trzcianki?

W parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Trzciance, która znajduje się w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, a prowadzona jest przez księży saletynów, zastosowano nietypową strategię walki z koronawirusem.

Wszystko po to, aby uniknąć sytuacji, w której wszyscy duszpasterze, a jest ich w parafii 14, choć zdrowi, byliby odcięci od wiernych ze względu na konieczność przebywania w kwarantannie.

- Ten pomysł podsunęli nam nasi współbracia z Warszawy. Uważam, że jest bardzo dobry i może nas zabezpieczyć w przypadku kryzysu - mówi ks. Zbigniew Cybulski, proboszcz.

Na czym polega ten prosty i jakże skuteczny pomysł? - Postanowiliśmy, że dwóch naszych księży odizoluje się zawczasu od wspólnoty. Jeden zamieszkał w parafii saletyńskiej w Kuźnicy Czarnkowskiej, a drugi w parafii diecezjalnej w Róży Wielkiej. Śmiejemy się, że zostali banitami. Ale faktycznie, są od nas odizolowani. Mamy kontakt tylko telefoniczny. W razie czego parafia nie zostanie bez duszpasterzy. Będzie miał kto np. odprawić pogrzeb - mówi ks. Cybulski.

W parafii św. Jana Chrzciciela w Trzciance pracuje najwięcej księży w polskiej prowincji misjonarzy saletynów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama