GN 14/2020 Archiwum

Modlą się i robią zakupy. Bracia i siostry z Domu Miłosierdzia Bożego w akcji

Pogotowie Braci Miłosiernego Pana faktycznie działa. Ludzie proszą o pomoc: od modlitwy i rozmowy, po zrobienie zakupów.

O podjęciu akcji pisaliśmy już w naszym wcześniejszym materiale.

Inicjatywa rzeczywiście działa. Jak mówią wolontariusze Domu Miłosierdzia Bożego, każdego dnia do placówki z prośbą o pomoc związaną z obostrzeniami wynikającymi ze stanu epidemii zgłasza się kilka osób.

Akcja pomocowa Domu Miłosierdzia Bożego - 24 marca 2020.
Gość Koszalińsko-Kołobrzeski

- Przeważnie ludzie dzwonią i proszą, żeby zrobić zakupy, czy pomóc w ich zrobieniu. Ale jest też wiele osób, które po prostu doświadczają lęku. Idziemy właśnie do jednego pana, który prosił, żeby z nim porozmawiać. Za każdym razem bierzemy ze sobą figurkę Matki Bożej i po drodze odmawiamy Różaniec w intencji mieszkańców naszego miasta - mówi brat Eliasz ze wspólnoty Braci Miłosiernego Pana, która powstała i działa przy koszalińskim Domu Miłosierdzia Bożego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama