GN 14/2020 Archiwum

Wirus przeminie, dobro pozostanie

Jak przeżyć izolację, samotność i… transmisję Mszy św. w telewizji, podpowiada ks. Krzysztof Sendecki, dyrektor hospicjum Caritas w Darłowie.

Katarzyna Matejek: Pandemia nas zaskoczyła. Nie wiemy, jak się zachować nie tylko w kwestii życia zawodowego czy towarzyskiego, ale też praktykowania wiary. Jak na przykład dobrze przeżyć Mszę Świętą w domu, przed odbiornikiem telewizyjnym czy radiowym?

Ks. Krzysztof Sendecki: Kiedy rozmawiam z naszymi chorymi o tym, jak przeżyć Mszę przed telewizorem, to pojawia się podstawowa kwestia, jak zachować świadomość tego, że nawet jeśli pozostaje się w domu, we własnym łóżku, to jednak jest się w kościele. Na przykład ktoś siedzi w czasie transmisji Mszy św. przed ekranem i przychodzą mu myśli: „może przejrzę gazetę”, „zadzwonię do sąsiadki”, „wypiję kawę”. A tu trzeba przeżyć Mszę jak w kościele czy kaplicy, włącznie z przygotowaniem duchowym do liturgii, z wykonywaniem gestów liturgicznych, a ci którzy są w stanie – z klękaniem. To nie jest łatwe, zwłaszcza jeśli przed chwilą oglądało się w tej samej telewizji jakieś głupoty.

Dostępne jest 21% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama