Nowy numer 29/2021 Archiwum

Męski Różaniec się nie zatrzymuje

Choć w pierwszą sobotę kwietnia panowie nie wyjdą na ulice Koszalina, ich wspólna modlitwa popłynie. Tym razem za pośrednictwem internetu.

Organizatorzy Męskiego Różańca w Koszalinie kwietniową modlitwę przenoszą do sieci.

– Proponujemy, aby tym razem połączyć się, biorąc różańce do ręki w swoich domach, by trwać na modlitwie razem z Maryją także w tym trudnym czasie – mówią i zapraszają na internetową transmisję modlitwy.

Męski Różaniec to dopełnienie nabożeństw pierwszosobotnich. W różnych miejscach Polski panowie z różańcami w rękach wychodzą na ulicę, żeby wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi.

Wynikające ze stanu epidemii ograniczenia nie pozwalają zorganizować przemarszu ulicami Koszalina, jednak panowie nie przestają się modlić. Spotkają się 4 kwietnia w przestrzeni wirtualnej na stronie Domu Miłosierdzia. Nie zmienia się godzina rozpoczęcia wydarzenia: 14.30.

Za pośrednictwem internetu odmówią trzy części Różańca Świętego, a potem sprawowana będzie Msza św. w intencjach wynagradzających Niepokalanemu Sercu Maryi.

– Jesteśmy przekonani, że kiedy minie ten zły czas, będziemy jeszcze silniejsi i umocnieni duchowo. Potraktujmy ten czas jako próbę dla nasz wszystkich. Myślami i sercem jesteśmy z wami. Zostańcie z Bogiem! – mówią wszystkim panom organizatorzy Męskiego Różańca w Koszalinie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama