Nowy numer 21/2020 Archiwum

Muzycy dziękują medykom. Nagrali piosenkę na 80 telefonach komórkowych

Nagranie to efekt spontanicznej akcji szczecińskich (i nie tylko) artystów w podziękowaniu za heroizm personelu medycznego Szpitala przy ul. Arkońskiej w Szczecinie.

Kilkudziesięciu wokalistów wspólnie wykonało utwór "Moja i twoja nadzieja" zespołu Hey. Ten sam, który w 1997 roku dodawał otuchy w czasie wielkiej powodzi.

- To bardzo wymowny utwór, z mocnym przekazem, z nośną treścią. To nasze podziękowanie dla tych, którzy cały czas dzielnie walczą, ale i zachęta do tego, żeby wesprzeć szpital materialnie. Chcielibyśmy, żeby każdy, kto ogląda teledysk, dołożył kilka złotych do respiratora, którego potrzebuje szpital – mówi Marcin Jarczyński, pomysłodawca akcji.

Zaangażowali się w nią wokaliści mieszkający i pochodzący ze Szczecina, ale nie tylko. Producentem muzycznym nagrania został Krzysztof Baranowski, pianista i kierownik muzyczny Teatru Polskiego w Szczecinie. Koronawirus nie pozwolił artystom spotkać się w studio, każdy z nich nagrywał wokal we własnym domu.

Szczecińscy artyści w podziękowaniu dla Personelu Medycznego szpitala przy ul. Arkońskiej
Jazz owski

- Wszystko powstało w niecałe dwa tygodnie. Z dnia na dzień przybywało osób, które zgłosiły chęć zaangażowania się w akcję mającą być podziękowaniem dla bohaterów ze służby zdrowia. W sumie w nagraniu wzięło udział ponad 80 osób: 23 wokalistów, chórzystki z Chóru Akademii Morskiej w Szczecinie i muzycy. Wszyscy pracowaliśmy na telefonach komórkowych - opowiada szczeciński konferansjer i wokalista.

Muzycy nagrali także pięciominutowy filmik z podziękowaniami, który jutro zostanie przekazany lekarzom z Arkońskiej.  

Artyści, którzy wzięli udział w nagraniu, namawiają do finansowego wsparcia szpitala przy ul. Arkońskiej w Szczecinie i wpłat na zakup respiratora. Podajemy oficjalny numer konta (w tytule wpłaty trzeba wpisać: "darowizna"): Bank PEKAO SA - 90 1240 6292 1111 0010 7358 5182.

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama