Nowy numer 29/2021 Archiwum

Z proboszczem na łączach

Proboszcz jastrowskiej parafii św. Michała Archanioła zaprasza codziennie do wspólnej modlitwy online. - W ten sposób jestem bliżej parafian - mówi ks. Andrzej Wachowicz.

Szczególne czasy wymagają szczególnego duszpasterstwa. Wychodząc naprzeciw potrzebom zamkniętym w domach wiernych, parafie przygotowują transmisje online z Mszy św. i odprawianych w kościele nabożeństw. Książa zapraszają też do włączenia się w swoją osobistą modlitwę.

- Dla mnie to wielki ból, że nie mogę się z parafianami spotykać. Szukałem sposobu na to, jak sprawić, żeby poczuli, że jestem z nimi i dla nich. A że ksiądz jest przede wszystkim do modlitwy, to spotykamy się na modlitwie. Choć nie możemy fizycznie, jesteśmy razem  przynajmniej w tej formie - mówi ks. Andrzej Wachowicz, proboszcz parafii św. Michała Archanioła w Jastrowiu, który oprócz transmisji z kościoła, zaprasza swoich parafian na codzienną modlitwę w Godzinie Miłosierdzia na swój profil na Facebooku.

Szybko wirtualna przestrzeń stała się nie tylko miejscem wspólnej modlitwy, ale także kontaktu z wiernymi.

- To się rozeszło szybko po parafii. Widzę, że jest parę osób, które nie tylko się włączają, ale nawet czekają, dzwonią, pytają, czy dzisiaj też będziemy się razem modlić. Jest też okazja, żeby wysłuchać, dodać otuchy. To jest także mnie potrzebne - wyjaśnia duszpasterz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama