Nowy numer 21/2020 Archiwum

Pandemia tęsknoty, czyli podejmij wyzwanie

Diecezjalne duszpasterstwo służby zdrowia dba o zdrowie także duchowe i zaprasza do zarażania… tęsknotą za Eucharystią.

Zadanie nie jest trudne. Wystarczy zrobić sobie zdjęcie, wstawić na Facebooka i użyć nakładki wyrażającej naszą tęsknotę.

– Księży zapraszam, żeby sfotografowali się w pustym kościele, siostry – w swojej kaplicy, wiernych – w miejscach, gdzie się modlą w swoich domach. Za pomocą nakładki #tęsknimyzaWami  wyraźmy naszą tęsknotę za samą Eucharystią i za wspólnotą, w której ją sprawujemy – wyjaśnia ks. Dawid Andryszczak, duszpasterz służby zdrowia oraz duszpasterz chorych w diecezji.

W całej akcji chodzi  bowiem o zarażanie, które przyda się w profilaktyce na czas po pandemii.  

– Źle byłoby, gdyby w naszych sercach pojawiło się przyzwyczajenie i akceptacja tego stanu rzeczy: obejrzę Mszę św. w telewizji, poczytam duchową lekturę i nie jest źle, nie muszę chodzić do kościoła. Przeciwnie, mamy tęsknić za wspólnotą i za sprawowaną razem Eucharystią. Koronawirus może prowadzić do śmierci, nasza pandemia tęsknoty ma prowadzić do życia – tłumaczy duszpasterz.

Wyzwanie skierowane jest do kapłanów, sióstr i braci życia konsekrowanego oraz do wiernych świeckich. Wyzwanie to zachęta dla każdej z grup do stania się wymownym znakiem tęsknoty. Szczegóły i nakładka na facebookowym profilu ks. Dawida Andryszczaka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama