Nowy numer 20/2024 Archiwum

"Dobre wsparcie" w remoncie

Mieszkanka Białogardu i mieszkaniec Manowa otrzymają wsparcie w formie remontu mieszkania w ramach programu Caritas skierowanego do osób niesamodzielnych.

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej od kilku lat uczestniczy w realizacji projektu „Dobre wsparcie – system lokalnych usług społecznych”, skierowanego do osób niesamodzielnych, które z powodu niepełnosprawności czy niedołężności nie radzą sobie z podstawowymi czynnościami życiowymi.

Jedną z form pomocy jest likwidacja barier architektonicznych w miejscu zamieszkania. Caritas naszej diecezji realizuje program wspólnie z Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, Fundacją Nauka dla Środowiska oraz Województwem Zachodniopomorskim.

Jak informuje Marta Oleszczuk z Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, głównym problemem beneficjentów programu jest kiepski stan techniczny i niedostosowanie pomieszczeń sanitarnych do potrzeb osób z zaburzeniami ruchu. Stąd pomieszczenia wymagają nie tylko odnowienia, ale i przebudowy – przesuwania ścian, montażu pochwytów.

Pierwszymi beneficjentami działań są mieszkanka Przytonia i mieszkaniec Łobza, którym wyremontowano łazienki. Podobne remonty odbędą się w najbliższych miesiącach u diecezjan koszalińsko-kołobrzeskich: mieszkańców Manowa i Białogardu.

– Projekt „Dobre wsparcie” ma pozytywny wpływ na standardy życiowe naszych podopiecznych. Dlatego w ramach współpracy z liderami projektu planujemy kolejne remonty, tym razem w naszej diecezji – mówi Marta Oleszczuk.

"Dobre wsparcie" w remoncie   Beneficjenci programu "Dobre wsparcie" będą korzystać z nowych, dostosowanych do ich potrzeb pomieszczeń sanitarnych. Na zdjęciu: wyremontowana łazienka w Łobzie. Archiwum Caritas

„Dobre wsparcie” oferuje ponadto osobom niesamodzielnym pomoc opiekuna i specjalisty (fizjoterapeuty, psychologa), rehabilitację w mieszkaniu wytchnieniowym i darmowy dostęp do wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy