Nowy numer 21/2020 Archiwum

Bp Dajczak: W Twoich ranach jest nasze uzdrowienie, nasza nadzieja, nasza szansa

- W tym czasie lęku, niepokoju prosimy Cię, Panie, byśmy się nie zakręcili wokół własnego ego, żebyśmy nie stracili Weronikowej perspektywy i nie bali się otrzeć zmęczonej, ludzkiej twarzy miłosierną miłością - modlił się przy jednej ze stacji diecezjalnej Drogi Krzyżowej bp Edward Dajczak.

W sprawowanym w pustej katedrze nabożeństwie ordynariuszowi diecezji towarzyszyli biskupi pomocniczy Krzysztof Zadarko i Krzysztof Włodarczyk.

- Jesteśmy ludźmi pokolenia, dla których ofiara jest sprawą trudną, ale stanęliśmy zaskoczeni wobec tego, co się z nami stało. Uginamy się pod ciężarem naszych lęków, informacji, niepokoju, strachu, wreszcie bólu i bolesnych wydarzeń bez liku. Pomóż nam, Chryste, w czasie Drogi Krzyżowej stanąć przed Tobą nie tylko ze wzruszeniem, ale z Tobą całym sercem na niezwykłej lekcji miłości - prosił bp Dajczak w imieniu diecezjan, którzy na modlitwie łączyli się za pośrednictwem internetowego przekazu Dobrych Mediów.

Doga Krzyżowa z Katedry w Koszalinie - prowadzi bp E. Dajczak 3 04 2020
Dobre Media Nowej Ewangelizacji

- Idziemy z Tobą, Panie, drogą Twojego krzyża, bo w Twoich ranach jest nasze uzdrowienie, nasza nadzieja, nasza szansa. Pomóż nam, Panie, na tej krzyżowej drodze - dodał.

- Przemieniaj nas, Panie, kiedy jesteśmy bezradni, umacniaj tych, którzy chcą iść, daj światło tym, którzy światła nie mają, a uczniom Twoim, nam, daj dużo Twojej miłości - prosił biskup na zakończenie nabożeństwa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama