Nowy numer 21/2020 Archiwum

Ruszają rekolekcje ostatniej szansy. Online z Domu Miłosierdzia

Jak co roku w Domu Miłosierdzia Bożego odbędą się rekolekcje ostatniej szansy. Tegoroczne będą o czułej miłości Boga Ojca, Niebiańskiego Tatusia.

Pierwsza nauka rozpocznie się w poniedziałek Wielkiego Tygodnia o godz. 19, ostatnia będzie – w środę 8 kwietnia. Będą one ujęte w temat "Ojciec Niebieski, nasz Tatuś, który ma wszystko w swoich kochających dłoniach", a wygłosi je ks. dr Radosław Siwiński, dyrektor Domu Miłosierdzia.

– Podczas tych rekolekcji zachęcamy uczestników, by przygotowali swoje serca na święta Zmartwychwstania Pańskiego poprzez rozważanie tajemnicy Boga Ojca jako "abba". Ten termin oznacza, że jest On tatusiem, a z kart Ewangelii wiemy, że Pan Jezus najczęściej właśnie w ten sposób zwracał się do Boga Ojca.

Kapłan uważa, że czas odosobnienia, jaki wymusza na większości osób pandemia, jest dobrą okazją do odkrycia głębi tej tajemnicy. – Warto nie tylko przyjrzeć się tej boskiej relacji, jaką Chrystus miał ze swoim Ojcem Niebieskim: bardzo zażyłej, ufnej, pozbawionej lęku, wypełnionej pewnością, że Tatuś Niebieski zajmie się wszystkim. Ale warto ten czas odosobnienia wykorzystać także na to, by wejść samemu w podobną relację: rozpoznać, że także i my jesteśmy w rękach naszego Tatusia i że nic nie wymyka się z Jego miłujących dłoni.

W rekolekcjach można uczestniczyć online za pośrednictwem strony dommilosierdzia.pl/o-nas/adoracja-on-line

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama