Nowy numer 49/2020 Archiwum

Aktualizacja: mobilne śniadanie wielkanocne w Słupsku - zmiana punktów wydawania

Słupskie śniadanie wielkanocne Caritas odbędzie się w nowej formie: w kilku punktach będą rozdawane pakiety, a w nich żur z jajkiem i białą kiełbasą.

Zakaz gromadzenia się dotyczy także takich wydarzeń, jak miejskie śniadania wielkanocne. Caritas diecezji jednak zaproszenia na doroczne śniadanie w Słupsku nie odwołuje. Zaprasza chętnych – bezdomnych, ubogich, starszych i samotnych – do wyznaczonych punktów w mieście, w których rozdawane będą pakiety – poczęstunki.

– Szukaliśmy sposobu, jak w obecnej sytuacji rozwiązać problem śniadania wielkanocnego, które organizujemy od lat, a nie chcieliśmy z tego rezygnować, stąd pomysł, by wyjść do osób potrzebujących z takim mobilnym poczęstunkiem – mówi ks. Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezjalnej. – Mamy nadzieję, że choć w ten sposób sprawimy, że dla wielu osób ta Niedziela Wielkanocna nabierze świątecznego charakteru.

Akcja zorganizowana będzie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Posiłki będą odpowiednio przygotowane i zapakowane, a następnie wydawane z samochodów. W pakiecie znajdą się bułka, żur z jajkiem i białą kiełbasą.

W przygotowanie i dystrybucję świątecznego poczęstunku włączą się Wojska Obrony Terytorialnej.

Pakiety będą wydawane w godzinach 9-12 w Niedzielę Wielkanocną. Nastąpiła zmiana punktów wydawania. Obecnie wskazano cztery miejsca: przy siedzibie Caritas na ul. Niedziałkowskiego 7, przy kościele pw. Św. Jacka (ul. Św. Ojca Pio 3), przy kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa (ul. Armii Krajowej 21), przy kościele pw. Św. Maksymiliana Kolbego (ul. Piłsudskiego 20).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama