Słupska parafia wyemitowała medal na 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II

Na awersie medalu znajduje się portret świętego papieża, na rewersie - słupski kościół Mariacki. Limitowana seria 200 sztuk okolicznościowej monety już dotarła do Słupska.

To wyjątkowa pamiątka, o której wyemitowanie pokusiła się parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Różańca Świętego.

- Z kroniki parafialnej wiemy, że kard. Karol Wojtyła odprawił w naszym kościele Mszę św. i nocował na plebanii. Słupsk był wówczas przystankiem w drodze krakowskiego metropolity na uroczystości do Kołobrzegu. Pływał też po rzece Słupi, co przypomina Papieski Szlak Kajakowy. Jan Paweł II jest Honorowym Obywatelem naszego Miasta, w kościele są jego relikwie i obraz, mamy też ulicę noszącą jego imię. Nasz medal wpisuje się w to upamiętnianie świętego papieża - wyjaśnia ks. Zbigniew Krawczyk, proboszcz słupskiej parafii Mariackiej.

Pomysł podsunął słupski numizmatyk Jan Radkowski, który pomógł także w przeprowadzeniu przedsięwzięcia.

Część medali przekazana zostanie osobom zasłużonym dla słupskiej parafii, znaczna liczba jednak będzie dostępna dla kolekcjonerów. Na to jednak trzeba będzie nieco poczekać. - Postanowiliśmy wstrzymać się z rozprowadzaniem medali, aż sytuacja związana z epidemią się uspokoi. Wtedy też oficjalnie zaprezentujemy medal parafianom - dodaje ks. Krawczyk, prosząc o cierpliwość i wyrozumiałość.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..