Nowy numer 21/2020 Archiwum

Rozmowa z bp. Edwardem Dajczakiem o zbliżającej się Wielkanocy

Rozmowa została przeprowadzona w domu biskupim na początku Wielkiego Tygodnia. Biskup odnosi się w niej także do sytuacji Kościoła w czasie epidemii oraz podpowiada, jak dobrze przeżyć tegoroczne Triduum Paschalne.

W rozmowie biskup odpowiada m.in. na pytanie, jak wydarzenie epidemii odczytać w kategoriach wiary.

Mówi też o tym, jak odzyskać pokój serca w sytuacji poczucia zagrożenia, które rodzi lęk, a także w jakim sensie obecny czas może przynieść dobre owoce w życiu człowieka wierzącego i Kościoła jako całości.

Biskup wyjaśnia też, dlaczego konieczne było wprowadzenie daleko idących zmian w funkcjonowaniu Kościoła w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego.

Ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej podpowiada też, jak dobrze przeżyć tegoroczne Triduum Paschalne, podczas którego nie będzie możliwe uczestnictwo w liturgiach sprawowanych w kościołach.

Nagranie zrealizowała TV Dobre Media.

Rozmowa z bp. Edwardem Dajczakiem na Wielkanoc 2020
Diecezja Koszalińsko-Kołobrzeska
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama