Nowy numer 49/2020 Archiwum

Paczki dla kombatantów, obiady dla wolontariuszy, bułki dla bezdomnych

Caritas diecezji wraz z terytorialsami odwiedziła słupskich kombatantów. Wolontariuszom miejscowego szpitala funduje obiady. Koszalińskim bezdomnym zaś bułki na kolację.

Choć 8 kwietnia spotkania ze słupskimi kombatantami odbywały się w progu ich mieszkań, w bezpiecznej odległości, to nie kończyły się na przekazaniu paczki, którą Caritas diecezji przygotowała dla każdego z 23 zasłużonych dla ojczyzny seniorów, lecz stały się także okazją do złożenia im świątecznych życzeń, chwili modlitwy i zwykłej rozmowy. Towarzyszący pracownikom Caritas żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej zbierali ponadto informacje, kto z odwiedzonych potrzebuje wsparcia w postaci codziennego posiłku.

– Ten niezwykle trudny czas, w jakim jesteśmy, a także bliskość Świąt Wielkanocnych sprawiły, że spotkania z kombatantami były bardzo poruszające – mówi ks. Tomasz Roda, dyrektor Caritas, który także pukał do wskazanych mieszkań.

Paczki dla kombatantów, obiady dla wolontariuszy, bułki dla bezdomnych   Dyrektor Caritas ks. Tomasz Roda wraz z terytorialsami przed wizytą w mieszkaniach słupskich kombatantów. Archiwyum Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej

Caritas pomoże również wolontariuszom słupskiego szpitala – fundując im codzienne obiady. Akcja rusza 9 kwietnia.

– Zamówiliśmy obiady dla wolontariuszy, a to jest na ten moment 10 osób, które bezinteresownie wspierają pracowników słupskiego szpitala, pracując nawet po 12 godzin dziennie, a które zwróciły się do nas z prośbą o takie wsparcie – wyjaśnia ks. Roda. – Zadajemy sobie sprawę, jak potrzebna jest teraz każda para rąk do pracy na rzecz szpitali, dlatego wspieramy wolontariuszy nie tylko słowem, ale też konkretnie, ciepłym posiłkiem.

Także w tej akcji Caritas wspierają terytorialsi – zajmują się dostarczaniem posiłków.

Natomiast w Koszalinie trwa od 6 kwietnia akcja "Wieczorna buła" – patrole Caritas przemierzają wieczorami miasto, wyszukując bezdomnych i częstując ich kolacją składającą się z dwóch przyrządzonych bułek. Akcja będzie kontynuowana co najmniej do Niedzieli Miłosierdzia, czyli jeszcze tydzień po Wielkanocy.

Paczki dla kombatantów, obiady dla wolontariuszy, bułki dla bezdomnych   Z Centrum Wolontariatu Caritas co wieczór wyruszają patrole, by poszukiwać głodnych - bezdomnych i nie tylko. Archiwyum Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama