Nowy numer 49/2020 Archiwum

Niedziela Bożego Miłosierdzia online

Tegorocznej Niedzieli Bożego Miłosierdzia nie będzie można świętować z Domem Miłosierdzia fizycznie. Próg domu można jednak przestąpić online

Niedziela Bożego Miłosierdzia to dla mieszkańców i przyjaciół Domu Bożego Miłosierdzia w Koszalinie szczególny dzień.

– To jest święto naszego Domu, który wraz ze wszystkimi prowadzonymi przez nas dziełami jest oddany Bożemu miłosierdziu – mówi Monika Musioł.

Ubiegłymi laty przez cały dzień do placówki przychodzili ludzie w ramach dnia otwartej bramy. Zwiedzano poszczególne piętra, rozmawiano z mieszkańcami, uczestniczono w modlitwach i uroczystej Mszy św. Niekiedy wydarzeniu towarzyszył koncert – w amfiteatrze lub miejscowej kaplicy. Ostatnimi laty zgromadzeni tego dnia w kaplicy domu wędrowali po południu na Rynek Staromiejski, by tam wspólnie z mieszkańcami odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego, do której przygotowywano się przez dziewięciodniową nowennę.

– W tym roku, ze względu na pandemię, będziemy świętować inaczej niż dotychczas. Zapraszamy wszystkich do łączenia się z nami online – mówi Monika Musioł. – Do tego świętowania przygotowujemy nasze serca poprzez nowennę do Bożego Miłosierdzia, a także poprzez czuwanie, które rozpoczniemy w naszej kaplicy w sobotę o godz. 20.30 modlitwą różańcową.

W niedzielę o godz. 11 odbędzie się uroczysta Msza święta, po niej, do godz. 15, w kaplicy będzie czytany „Dzienniczek” św. Faustyny. O godz. 15 będzie transmitowana uroczysta Koronka do Bożego Miłosierdzia. W wydarzeniach tych można uczestniczyć online.

Jak mówi ks. Radosław Siwiński, dyrektor Domu Miłosierdzia, choć mieszkańcy domu odczuwają smutek z tego powodu izolacji, która uniemożliwia pełne obchody uroczystości, to jednak trwają w nadziei, że ten trud ma znaczenie. – Mamy nadzieję, że właśnie w tym czasie Boże Miłosierdzie trafi do ludzi, że ci, którzy mają obecnie zbolałe cierpiące serca będą bardziej skłonni otworzyć się na Bożą łaskę – powiedział. – Dlatego nie przestajemy mówić o Bożym miłosierdziu, czy to podczas Mszy św. w kaplicy, czy też w domach ludzi, których odwiedzają Bracia Miłosiernego Pana.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama