Nowy numer 48/2020 Archiwum

Nie tylko środki ochrony, ale i… słodycze. Kołobrzescy katolicy dla DPS-u

Kołobrzeskie środowisko katolickie ruszyło ze wsparciem mieszkańców i pracowników Domu Pomocy Społecznej we Włościborzu.

Kołobrzeskie grupy modlitewne i stowarzyszenia – Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Metanoia”, Katolicka Inicjatywa Kulturalna, Akcja Katolicka, portal Kołobrzeg Wiary, katecheci i szafarze – 20 kwietnia zainicjowały akcję pomocy dla Domu Pomocy Społecznej we Włościborzu z filią w Kołobrzegu.

– Nasze serca chcemy szeroko otworzyć na potrzeby mieszkańców i pracowników DPS. Rozpoczynamy zbiórkę darów w postaci rękawiczek, maseczek i płynów dezynfekujących, a także wszelkiego rodzaju słodyczy, jak czekolada, ciastka, cukierki – mówi Jacek  Pechman z Katolickiej Inicjatywy Kulturalnej. – Łakocie niewątpliwie sprawią radość mieszkańcom w tym trudnym okresie pandemii.

Jak dodaje, choć słodycze są tylko dodatkiem do środków ochrony osobistej, a zwłaszcza pożądanych w DPS-ie płynów dezynfekujących, to seniorom bardzo ich brakuje – ze względu na rygor sanitarny mieszkańców DPS-u nie odwiedzają bliscy, a tym samym nie przywożą paczek z ulubionymi smakołykami.

Zbiórka dla włościborskiego DPS-u potrwa do 26 kwietnia. Organizatorzy zapraszają chętnych do włączenia się w akcję. Dary będą przyjmowane przez wolontariuszy na plebani parafii konkatedralnej od wtorku do niedzieli, od godz. 16 do 17. 27 kwietnia dary zostaną dostarczone do Domu Pomocy Społecznej we Włościborzu.

Akcję można też wesprzeć wpłacając na konto stowarzyszenia Katolicka Inicjatywa Kulturalna (nr PEKAO SA 34 1240 6508 1111 0010 1817 5807 z dopiskiem – Pomoc dla DPS). Zebrane fundusze będą przeznaczone na zakup artykułów dla DPS.

Więcej informacji udzielają koordynatorzy akcji: Krzysztof Ukleja – tel. 602 335 680 i Ryszard Czepulonis – tel. 502 396 851.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama