Nowy numer 49/2020 Archiwum

Utoruj drogę dla Maryi na Górze Chełmskiej

Drogą do Niepokalanej, której figura stanie przy wejściu do Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego, będzie chodnik z kostki brukowej. Siostry szensztackie zapraszają do zbiórki na ten cel.

Gospodynie Góry Chełmskiej proszą o wsparcie finansowe prac związanych z infrastrukturą wokół Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego przy wieży widokowej.

Obecnie budowa jest w stanie surowym zamkniętym. W ostatnim roku prace wokół budynku znacząco się posunęły. Zewnętrzna infrastruktura wygląda coraz okazalej – wokół budynku i elementów architektonicznych z efektowną elewacją powstały brukowane chodniki  

Do ukończenia pozostało główne wejście, przy którym ma stanąć figura Matki Bożej Niepokalanej. Cokół pod figurę już jest gotowy.

Utoruj drogę dla Maryi na Górze Chełmskiej   Przy wejściu na teren centrum stanie figura Matki Bożej. Marek Jankowski

– Naszym pragnieniem jest uporządkowanie terenu wokół figury Maryi. W tym celu musimy jeszcze wykonać pierścień chodnika wokół cokołu, na którym stanie figura – informuje s. Eligia Pawlisz z Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi. – Bardzo byśmy chciały, by jeszcze w maju, miesiącu maryjnym, mogła stanąć na szczycie góry.

Chodnik z kostki brukowej ma być dość szeroki, by pielgrzymi mogli się zatrzymać przed figurą na modlitwę, zrobienie pamiątkowego zdjęcia. Koszt prac to 10 tys. złotych. Pieniądze zbierane są poprzez platformę zrzutka.pl pod nazwą "Utoruj drogę dla Maryi".

W dalszej kolejności będzie wykładany brukiem plac wokół gościńca.

Utoruj drogę dla Maryi na Górze Chełmskiej   Zewnętrzna infrastruktura centrum wygląda coraz okazalej. Marek Jankowski

Corocznie Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej odwiedza ok. 160 tys. pielgrzymów. Darczyńcy budowy mają udział w modlitwach gospodyń tego miejsca i owocach Mszy św. sprawowanych w ich intencji na Górze Chełmskiej w każdą pierwszą sobotę miesiąca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama